fbpx
Call Us Today 0850 304 84 87
Work Time 8.00-00.00
Türkiye Geneli Ana Merkez
Close
Türkiye Geneli Ana Merkez
0850 304 84 87

2018 Kombi Bakım Ücreti

Kombi bakımı sorunsuz ve uzun çalışma ömrü için gereklidir. Sık ve periyodik bakım pahalı onarımlar yapmanızı önler. Kapsamlı bakım kombinin daima en yüksek verimle çalışmasını sağlar. Bu bağlamda en iyi çalışma koşullarının mevcut olmasının garanti altına alınması gerekir.

Kombi kombi işletme kitapçığı, servis teknisyeni için kombi ne kadar iyi çalıştığını belirleme konusunda doğru veriler sağlar. Baca gazı sıcaklığı ve yakıt tüketimi gibi veriler kombi durumunu anlama açısından değerli bilgilerdir. Örneğin bir aylık çalışma boyunca baca gazı sıcaklığı sürekli olarak arttıysa teknisyen kombi kurum oluşup ısı transferini azaltıp azaltmadığına bakabilir.

Bu sezon yani 2018 yılı için belirlenen kombi bakım ücretleri standart kombiler için 100 TL yoğuşmalı kombiler için 120 TL olarak belirlenmiştir.Servis Ücreti ise 50 TL dir.

KOMBİ SERVİSİ DOLANDIRICILIĞI,PETEK TEMİZLEME YALANI,KOMBİ BAKIM DOLANDIRICILIĞI

 

LÜTFEN OKUYUN !

 

2018 YETKİLİ SERVİS DOLANDIRICILIĞI-2018 YETKİLİ SERVİS DOLANDIRICILIĞI

 

 1. Yetkili servis ve Özel servis nedir? Arasindaki fark nedir?

Yerli yada yabancı bir ısıtma soğutma markası yetkili servislerini oluşturmak için bir ağ kurarlar.Genelde bir distribütör firma olur ve  o il de yetkili servis olmak isteyen kişileri bulur.

Yetkili servis olmak isteyenlerin aynen özel servislerin de yaptıkları gibi maliyeye kayıtlı bir şirketleri olur.Ve Markanın istediği sayıda araç,ekipman,eleman,dükkan vb gibi şartları yerine getirirler.

Bunun karşılığında sözleşme imzalarlar.Sözleşmede geçen 2 ana önemli madde parça tedariğini kesinlikle markadan yapacağı ve markanın yetkili servislere sağlandığı ‘’İŞ GARANTİSİ’’ dir.Ve yalnızca o markanın o markanın işlerini yapacağına dair münasır lık istenir.Yani o markanın elamanı olursunuz bir açından.

Özel Servisler

Özel servisler bilinenin aksine gözlerinin bir tanesi olmayıp onun yerine siyah bant çekip ellerinde kılıçlarla dolaşmaz lar. Bu şekilde olanlar ‘’KORSAN SERVİSLER’’ dir. Yetkili servisler ile tek farkları herhangi bir marka ile anlaşma yapmamış  olmaları ve herhangi bir iş garantisinin olmayışıdır.İş Garantisi olmadığı için işi kendi yöntem ve maliyetleri ile bulurlar.

2019 MODEL KORSAN SERVİSLER

Korsan servisin maliyeye kaydına göre yoktur.E buna müteakiben fatura da kesmezler.Vergi Kaçırırlar.Dükkanların olmasında da gerek yoktur.Bir web sitesi bir 0850 li,444 yada cep numarası  ile  kurumsal görünebilirler.Araçlarından gayet ofis rahatlığında gelen çağrılara bakıp max.yarım saat sonra adresinizde olabilirler.Formaliteden bir servis formu belki bırakabilirler.Herhangi bir tahsil yeterlilik belgeleri olmadığında yaptığı işin işçiliğinden şüphe duyulur.Kombiniz tekrar bozulduğunda aradığınız da ulaşamıyorsanız,yerini bilmiyorsanız,servis formunda belirsizlik varsa o servis ‘’Korsan Servis’’ tir.

‘’ Türk Ticaret Kanunları gereğince gazlı cihazlara müdahale de tek sorumlu kişi yetkili servisler değildir’’.Türkiye Cumhuriyetin de bu sektörde iş yapmak istiyorsanız devlet bu konuda  kurslar açar.Çıraklık eğitim merkezi ve işkur aracılığında sertifika ve yeterlilik belgesi verilir.Girişimler malieyeye gittiklerinde yeterlilik belgesi  ve diğer şirket gereklilklerini tamamlayarak kayıt olur.Maliyeye Kaydınız sadece vergi vermek değildir.Devletin izin verdiği sektörde,usul ve şartları yerine getiren,adı sanı,vergi kimlik nosu  yeri belli olan,telefonlarına cevap veren,tekrar arıza veren cihazlara hizmet veren bu işi olabildiğince hızlı ve profesyonel olarak yapan Servisler, Kombi Dolandırıcıları yüzünden İŞ YAPAMAZ hale gelmişledir.Çünkü  ÖZEL SERVİSLER artık eşittir ‘KORSAN SERVİS ‘ olmuştur.

2.KOMBİ KLİMA BEYAZ EŞYA  ÖZEL SERVİSLERİ NEDEN GOOGLE ‘ DA ÇIKIYOR?

Kombi Klima Yada Beyaz Eşya Servisleri bu işi eski yıllarda ilk başta yetkili servisler gibi ofis dükkan usül ü yapıp müşterilerini bu şekilde bulmaktaydı.Yetkili servislerin dikkat etti iseniz yerleri hep sokak arasındaydı.Çünkü Markaların müşterilerine ulaşım şekli gelende kayıtlı müşterilerden olduğu için özel servisler gibi gösterişli cadde dükkanlarını tercih etmediler.

Fakat yıllar geçtikçe  akıllı telefon kullanımı arttı.Müşteriler  artık her isteklerini google dan aramaya başladığı için bir insanlarda hazır bilgiye kolay ulaşım başladı.YANİ GOOGLE DA YETKİLİ YETKİSİZ SERVİSLERİN YER ALMALARI internet kullanıcıların ARTMASINDAN dolayı oluştu.İnsanlar dükkanlara gitmek yerine hatta kombinin üzerinde ki gerçek yetkili servis numarasına bakmak yerine oturdu yerden akıllı cep telefonuna girerek Hazır Bilgiye Ulaştılar.

Aynen Hasta olduğumuz da google a sorup doktorun bize verdiği bilgilere ulaşmak gibi. Bu Hazır bilgi de doğru yada yanlış tedavi yöntemini bulmamız gibi.

Bu yüzden iş kaybına uğrayan Yetkili Servisler,Dolandırıcı yaftası yemek istemeyen Özel servisler web sitelerine verdikleri reklamlarda işlerini daha profesyonel ve teknik olarak daha donanımlı şekilde çalışmaya başladılar.

Fakat özel  ve dolandırcı servislerin google da gözükmesinden şikayetçi olan müşterinin kaçırdığı bir nokta da Ülkenin bu ekonomik durumda dükkan kira,fatura,sekreter ,teknisyen,eleman gider ve maaşları,parça tedariği,reklam maliyeti vs gibi giderleri sadece dükkanda oturup yada broşür bastırıp iş beklemekle ödemenin zor olduğu gerçeği dir.

 

3.GOOGLE KİMDİR ?

Google’ın kurucuları ise Sergey Brin ve Larry Page’tir.Bu alt yapıyı 1998 de kurmuşlardır.Amerikan Şirketi dir.Türkiye ye bu hizmeti açıp,reklam verenlerden ücret alıp,bunun da vergisini Türkiye ye VERMEMEKTEDİR.GOOGLE VERGİ KAÇIRMAKTADIR.BİZİ KALE ALAN ÇÖZÜM ÜRETEN BİR EKİBİ YOKTUR.Peki neden hala google ı kullanıyoruz.Çünkü yerli bir  arama moturumuz yani Yerli bir Google ımız yok bu yüzden siz herhangibir arama yaparken google yada yandexten ten yapmak zorundasınız bizler de bu alanlardan reklam vermek zorundayız.Buna mecburuz çünkü bu işin yapımı çok uzun uğraşlar ister ve çok büyük olacak şekilde yerli bir server a ihtiyaç vardır.Bu işin yapımı ve oturması ort 15-20 sene almaktadır.Bu işin geç kalsak ta hükümetimizin bir yerinden başlayacağını ümit ediyoruz.

Google reklamlarında kombi servisleri sadece para ödeyerek çıkmazlar.Belli başlı kuralları yerine getirmek zorundalar dır.Örneğin müşteriyi yanlış sonuca yönlendirmemek için kişi ‘’X marka kombi servisi’’ arıyorsa özel servisler o markayı geçirmezse kalitesi düşeceği için teknik olarak ilk sıralara çıkamamaktadır.Reklam harici diğer arama sonuçlarında da keza durum bu şekilde dir.

Google ı bir açık arttırma müzayedesi gibi düşünün.Reklam verenleri de bir alıcı.Kim daha yüksek teklifi verirse kurallar dahilinde ilk sıralar o reklam verenin olur.Yani bu sırayı Yetkili servisin almasını diliyorsunuz ama işin gerçeği bu dur.X Marka/markalar  reklam bütçesini arttırıp reklam sıralarını kapatmıyorsa yerine özel servisin geleceği bir gerçektir.

Bir Müşterinin Herhangibir servise sadece 1 tıkı ile yapacağı işlemn maliyeti 20-55 tl arasında değişmektedir.Bunlar kanıtlanmış bilgilerdir.Bu şartlar altında 1 aylık reklam gideri mim.30.000 TL gibi bir meblaya ulaşır.Sadece Reklam Gidedir bu.

 

4 YETKİLİ SERVİSİ VE ÖZEL SERVİSİ NASIL ANLAYACAĞIZ ?

Öncelikle web site adresi  sonunda com.tr ibaresini görmeniz sonrasında da en en alt kısmında yer alan yetkili servistir ibaresi görmeniz gerek.

Ama Şunları da hatırlarmakta fayda var!;

-Yetkili Servis %20 aynı gün servis gönderir.İş yoğunluğu vardır.

-Yetkili Servisten tekrar arızalan cihazınınz için ‘’hemen servis gelsin’’ diyemezsiniz.

-Yetkili servisler sanılan gibi 2019 Kombi Servis Ücretleri kale alındığın da50 tl lik işi 80 tl ye yapmazlar. Tabi ki maliyetleri ucuz dur.Ama bu algı bir şehir efsanesidir.

-Kullanıdığız cihaz ‘’GAZLI BİR CİHAZ’’ olduğu için telefon açıp teknik ekiple arızanızı amatör şekilde çözdürmeye çalışmazlar.Çünkü Hem yetkili servisin elemanları hem de özel servislerin belgeli elamanları  ‘’TEKNİSYEN’’ dir.Teknisyenler kombinin  çalışma mantığına vakıftırlar.

Yani siz samsung u arayıp ‘’telefonum bozuldu şunu anlatın ben telefonumu ücretli yada ücretsiz servise vermek istemiyorum’’ diyemezsiniz.Arızasının giderilmesi için o telefon alınır.Kombinin arızası için %80 yerinde onarım yapılır.Yani Servis Çağırmak Zorundasınız dır.

 

5  KOMBİ SERVİSİ NASIL ÇALIŞIR ?

Eskiden bir dükkan bir web sitesi bir telefon  sekretarya grubu saha elemanları servis müdürleri gibi bir ekip ve ekipmanla bu iş yapılırke günümüzde ‘’2019 KOMBİ DOLANDIRCILARI’’;

-100  web site

-Ağzı iyi laf yapan yalan söyleyemebilmesi tercihen sekterler

-Taşeron Yani komisyon usulü çalışan Teknisyen değil ‘AT HIRSIZLARI’

-Varsa onların Araçları

İle

-Fazla ciro yaparak

-Tekrar işe gitmeyerek

-vergi ödemeyerek

-Asılsız form düzenleyip marka logolarını taklit ederek

-fatura kesmeyerek

-telefonlarına cevap vermeyip sizi oyalayarak Çalışırlar.

 

Bu işi BİR GRUP ÇETE olarak yapmaktadırlar.Yani bunlar sanılan gibi yüzlerce dolandırıcı değil.Şehir şehir parsel parsel bu sektörü kapatmış Dolandırıcılardır.

 

Nasıl Mı Sektörü Kapatıyorlar ?

1.EN ÖNEMLİSİ

İnternet reklamlarında Reklam verdiğimiz alana Yani 2019 ADWORDS TE SALDIRISI YAPARAK.Özel bir yazılım ile aynen insanın hareketlerini  taklit eden bir bot,robot sistem yapıyorlar.Bu sistem bir müşteri gibi arama yaparak gördüğü bütün reklamlara tıklayıp  düzgün şekilde işini yapan servislerin reklam bütçelerini tüketir.Gün de 1.000 tl niz kumar oynar gibi elinizden giderken ayda 30.000 tl kaybedersiniz.Kaç ay iş yapmayarak 30.000 tl kaybedebilirsiniz.Önce eleman çıkartınız,Sonra maliyetleri kısarsınız,sonra araçlarınızı satarsınız,sonra daha sisteminiz çöker profesyonel halde amatör halde gelip  müşterilerle papaz hale düşersiniz e en sonra da dükkanı kapatır gidersiniz.

 

-VEEE SEKTÖR BU 2014-2015-2016-2017-2018-2019 YILLARINDA KOMBİ DOLANDIRCILARINA KALIR.TELEVİZYONLARDA HABERLERDE YORUMLARDA HERYER GÖRDÜĞÜNÜZ O DOLANDIRICLAR BİNERCE DEĞİLDİR.BUNLA ŞEHİR ŞEHİR ORGANİZE OLMUŞ BİRKAÇ ÇETE DİR.

 

 

6 BU DURUMA NASIL DUR DENİR KOMBİ SERVİSLERİ DOLANDIRICILARI NEREYE ŞİKEYET EDİLİR?

Bu ekonomi de dükkandan iş yapamayıp Amerikan şirketi olan Google ın kucağına düştüğümüz gibi ülkemizde bu açıkların  yanına bir kanun açığımız vardır.

Şikeyetçi  olduğunuz servisin adı sanı numrası olan bir formu var ise İl-ilçenize bağlı TÜKETCİ HAKEM HEYETİNE GİDERSİNİZ şikayetiniz dinlenir.İlgili servise ulaşılmaya çalışılır.Ulaşılamazsa bir bardak soğuk suyu içiniz.Ulaşırlar ise’’ parasını geri ver yada işi yap’’ denir.Bu durumda hemen olmaz inceleme için bir juri ekibi vardır.Taraflar dinlendikten sonra bu karar ilgili şirkete tebliğ edilir.Ödemezse İcra yoluna gidilir.Vs vs Yani evde üşüyorsunuz küçük çocuğunuz var ısınmanız lazım bir dava açılması için dosya masrafı ve avukatlık ücreti ile uğraşırsınız.

 

BU DURUMUN SORUMLUSU AÇIK OLAN KANUNLARDIR.
Evinizin kapısını açık unuttuğunuzda hırsız girdiğinde ‘’ev sahibinin hiç mi’’ suçu olmaz.Yani Biz bu algıdan kurtulmaya çalışan işini laiki ile yapamayan çalışan bir şirketiniz.Sizin sesiniz olmak ve doğru düzgün işi  yapan rakiplerimizin de sesi olmak adına bu satırları yazıyoruz.

 

 

Not:BU SAYFAYI DA ÇALIN.%100 ÖZGÜN.

 

 

Kapsamlı Kombi bakımı dört ana alanı kapsar:

 • Tüm komponentlerin işlerliğinin kontrol edilmesi
 • Duman borularının ve komponentlerin kontrolü ve temizliği
 • İşlemeyen veya hasarlı parçaların değiştirilmesi (Onay alınması durumunda)
 • Servis sonrası kombi veriminin ölçülmesi

Önleyici bakım yapılmasına inanır, bu şekilde önemli bir arıza oluşmadan önce gerekli bakım yapılır. Arıza sonrası bakım yani sadece arıza durumunda müdahale edilmesinin hem maliyeti daha yüksektir hem de daha fazla zaman alır.

2018 Kombi Bakım Ücretleri konusunda bilgi almak ve bakım servisi oluşturmak için Lütfen aşağıdan servisinizi seçiniz.

VİESSMANN

VİESSMANN

Lüften Bölgenize Göre Şirketinizi Seçiniz   İSTANBUL AVRUPA YAKASI    İSTANBUL ANADOLU...

VAİLLANT

VAİLLANT

Lüften Bölgenize Göre Şirketinizi Seçiniz   İSTANBUL AVRUPA YAKASI    İSTANBUL ANADOLU...

PROTHERM

PROTHERM

Lüften Bölgenize Göre Şirketinizi Seçiniz   İSTANBUL AVRUPA YAKASI    İSTANBUL ANADOLU...

FERROLİ

FERROLİ

Lüften Bölgenize Göre Şirketinizi Seçiniz   İSTANBUL AVRUPA YAKASI   İSTANBUL ANADOLU...

ECA

ECA

Lüften Bölgenize Göre Şirketinizi Seçiniz İSTANBUL AVRUPA YAKASI   İSTANBUL ANADOLU YAKASI GENEL...

DEMİRDÖKÜM

DEMİRDÖKÜM

Lüften Bölgenize Göre Şirketinizi Seçiniz İSTANBUL AVRUPA YAKASI   İSTANBUL ANADOLU YAKASI GENEL...

BUDERUS

BUDERUS

Lüften Bölgenize Göre Şirketinizi Seçiniz İSTANBUL AVRUPA YAKASI   İSTANBUL ANADOLU YAKASI GENEL...

BOSCH

BOSCH

Lüften Bölgenize Göre Şirketinizi Seçiniz İSTANBUL AVRUPA YAKASI    İSTANBUL ANADOLU YAKASI...

BAYMAK

BAYMAK

Lüften Bölgenize Göre Şirketinizi Seçiniz   İSTANBUL AVRUPA YAKASI   İSTANBUL ANADOLU...

ARİSTON

ARİSTON

Lüften Bölgenize Göre Şirketinizi Seçiniz İSTANBUL AVRUPA YAKASI  İSTANBUL ANADOLU YAKASI GENEL...

 

Petek Bakımı Yaptırken Dikkat Edin !

Petek Temizliği Hakkında Bilmeniz Gerekenler Soğuk kış günlerinde kombinizi yüksek derecelerde çalıştırmanıza rağmen eviniz ya da işyeriniz bir türlü ısınmıyor, bir de buna rağmen yüklü doğalgaz faturaları ödüyorsanız, petek temizliği yaptırmanın vakti gelmiş demektir. Peki hem konforunuzu sağlayan hem de bütçenizi rahatlatan petek temizliği nedir ve nasıl yapılır? Soğuk bir kış gününde, sıcacık bir evde, camdan dışarıyı

Bakınız..
Markalar Kombi Bakım Fiyatlarını Açıkladı

Kış Sezonuna girmemiz ile birlikte piyasanın öncü markaları kendi web sitelerinde 2017 kombi bakım fiyatlarını açıkladı.Güncel fiyatları almak yada soru ile görüşleriniz için lütfen aşağıdan markanızı seçiniz..  

Bakınız..
Kombi Bakımı Nasıl Yapılır ?

Kombi bakımı nasıl yapılır?   Kombi bakımı dediğimiz işlemler aslında, kombinin temizlenmesi anlamına gelmez. Kombi bakımı öncelikle cihazın doğru çalışıp çalışmadığını,mevcut durumunu,arıza yapma olasılığını tespit edip ve bunun önüne geçilmesidir.Bu arızaların önüne sadece kombinin iç temizliği ile geçilemez bazı durumlarda  parça değişimleri yada kullanım önerileri ile de olur. -İlk önce kombinin doğru şekilde çalışıp çalışmadığının

Bakınız..
Kış Geldi Doğalgaz Kaçaklarına Dikkat !

DOĞAL GAZ UYKUDA FARK EDİLMEZ ! Bacanın kendiliğinden yerinden çıkmasının mümkün olmadığı gibi, Kombi değiştirildiğinde bacalar yerine düzgün takılmadıysa, kombi düzgün çalışmıyorsa ya da baca fanı arızalıysa atık gaz dışarı gitmiyor ve ortama sızıyor demektir. Bu gaz, uyku halindeyken hiçbir şekilde fark edilmez ve bu şekilde ölümlere sebebiyet verebilir. Hermetik Kombi (Bacaya ihtiyaç duymayan) hakkında da

Bakınız..
Evde İlaçlı Petek Temizliği Nasıl Yapılır

Tesisat Temizliği Nasıl Yapılır ?   1 numaralı konsantre temizleyici: kimyasalımız tesisat suyunuz tamamen boşaltıldıktan sonra banyodaki havlu pan ın kör tapasından kolaylıkla sisteme (tesisata)eklenir tapa yerine takılır kombi su basıncı 2 ml bar olana kadar yükseltilir ve 50 derecede ortalama 3 veya 5 saat aralığında kombi çalıştırılır. Bunu yaparak tesisatımızdaki tüm partükülleri camuru kiri

Bakınız..
2018 Kombi Bakım Fiyatları

2018 Kombi Bakım Ücreti Kombi bakımı sorunsuz ve uzun çalışma ömrü için gereklidir. Sık ve periyodik bakım pahalı onarımlar yapmanızı önler. Kapsamlı bakım kombinin daima en yüksek verimle çalışmasını sağlar. Bu bağlamda en iyi çalışma koşullarının mevcut olmasının garanti altına alınması gerekir. Kombi kombi işletme kitapçığı, servis teknisyeni için kombi ne kadar iyi çalıştığını belirleme

Bakınız..
2017 Kombi Bakım Fiyatları

2017 Kombi Bakım Ücreti ve Petek Temizleme Ücreti Soğuk havaların gelmesiyle birlikte bir çok vatandaşın evinde çalıştırmak istediği kombi bakımı ne zaman ve nasıl yapılacağını merak ediyor. Kombinin doğru kullanımı ve bakımı hem tasarruf hem de güvenlik açısından büyük önem taşıyor. İşte sağlıklı kombi bakımı için yapılması gerekenler… Kış yavaş yavaş yaklaşırken, hazırlıklar da kaldığı

Bakınız..

 

Kombi Bakımı,Fiyatları Ve Röportaj

Teknik Servisler Müdürlüğü

 • Kombi Bakımı Yaptırmalı mıyız?

-Öncelikle Kombi cihazları ülkemize yaklaşık 25 yıl önce geldiler. Buna rağmen Türkiye hala kombi kullanıcı sayısı 12.000.000 civarındadır.Bakım yaptıranların sayısı,sektör raporlarına göre %10-15 arasında.

Evet kombi bakımı yaptırmak zorundayız. Çünkü;Kombiler multi metal cihazlardır.Demir,bakır,aleminyum ve sarı madenlerden oluşurlar.Bu madenler hiç bir şey olmasa dahi atom yapılarından dolayı birbirlerini paslandırırlar ve oksidasyona uğratırlar.ister Kombi olsun,isterde başka markalar olsun zamanla bunların Servis ve bakım işlemlerini yapılması gerekir.

Sadece bunlarla da kalınmaz kombi cihazlarının içerisine doğalgaz,elektirk ve suda bulunmaktadır.Dolayısıyla böyle bir cihazın hiç bir şey olmasa bile  bu kadar alaşım bulundurması sebebiyle hiç arıza yapmaması yada tehlikeli olmaması söz konusu değildir.

baymak kombi bakımı en zaman yapılır

 • Peki Kombi Servisi ile Ne Zaman Bakım Yaptırmalıyız?

Elimizde ki  kombi bakım  grafik verilerine göre, kullanıcılar bu işlem için çok geç kalmaktadırlar.Satışı yapılmış Baymak cihazının,ilk  yıl içerisinde arıza yapma oranı çok düşüktür.Ama bunu takip edenle yıllar içerinde bakımlarını periyodik olarak yapmalarını öneriyoruz.Havaların soğumasıyla birlikte oluşan arıza kayıt ve bakım işlemleri, sektörde çok yüksek yoğunluklara neden olmaktadır.Müşteri memnuniyeti ve kış aylarında yüksek performans ile arıza durumların önüne geçerek mağduriyetleri gideriyoruz.Bu yüzden de bakım zamanı olarak, yaz ve sonbahar aylarında yaptırılmasını tavsiye ediyoruz.

Zaman aralığı olarak ta,cihaz durumuna ve kullanıma göre yılda en az 1 kez kombi bakımı yaptırmalıdırlar.

 • Kombi Bakımı ve Tesisat (Petek) Bakımı Fiyatları Ne Kadardır?

Bakım Ücretlerimiz,cihaz tipine ve kapasitesine göre 80 TL ile 250 TL arasında değişmektedir.Standart Baymak kombi ürününde bu fiyat 80 TL dir.Bu fiyatlara Baymak Servis Ücreti (50 TL) dahildir.

Tesisat bakımı,evin m2 sine ve petek sayısına göre minimum 250 TL den başlamaktadır.

2016-2017 baymak kombi bakım fiyatları

 • Peki Kombi Bakımı Nedir? Kullanıcıların Bu Konuda çok araştırması var.

Kombi bakımı dediğimiz işlemler aslında, kombinin temizlenmesi anlamına gelmez. Kombi bakımı öncelikle cihazın doğru çalışıp çalışmadığını,mevcut durumunu,arıza yapma olasılığını tespit edip ve bunun önüne geçilmesidir.Bu arızaların önüne sadece kombinin iç temizliği ile değil parça değişimleri yada kullanım öneriliri ile de olur.

Kombi bakımında yapılması gerekenler, piyasadaki yapılan bakım fiyatlarıyla bir değildir. Bunu bir araba bakımı gibi düşünürsek arabamızı servise götürdüğümüzde,iç-dış yıkayıp bize geri verseler ve bakım işlemini yaptık deseler,tepkimiz ne olursa piyasada ki 30 TL veya 50 TL yapılan kombi bakımları da bunun gibidir.kombi bakımında yapılanlar ben size şu şekilde anlatabilirim;

İlk önce dediğim gibi kombinin doğru şekilde çalışıp çalışmadığının testinin yapılması gerekir.

Sonra sıcak su devresinin doğru çalışıp çalışmadığı kontrol edilerek Swicler,Ntc,Ptc sensörleri,akış şartelleri  ve 3 yollu vananın kontrol edilmesiyle bu tespitin sağlaması yapılamalıdır.

Akabinde  radyatör devresi doğru çalışıp çalışmadığına bakılarak; sirkilasyon pompası,3 yollu vana,ntc ptc sensörleri ile dönüş filtresinin kontrolleri yapılmadır.

Son olarak Kombimizin hava akışı doğru mu? Bu çok önemli bir maddedir.Çünkü yanlış kontroller,bacadan çıkan atık gazların yaşam mahaline  dolmasına ve zehirlenmelere yol açabilir.Bu nedenle; fan kanatçıkları temizliği doğru şekilde yapılıp,baca bağlantıları,hava prosestatı kontrolü,gaz akışı ve modülasyonu ile gaz grubu ayarı(mim.max.)  dikkatlice yapılmalıdır.

Sensörler ise yüksek sıcaklıklara maruz kaldıkları için yüzeylerinde toz ve partüküller oluşur.Bu partüküller ısıyı net algılamasına neden olur.Dolayısıyla çok gaz tüketerek, faturaların yükselmesine sebep olur.

Tüm Bu kontroller yapıldıktan sonra kombimizin katalog verilerine göre çalışabilmesi için sensör lerinin kontrol edilip değiştirilmesi gerekir. Bunların yanında ısınan suyun sistemde rahat dolaşabilmesi için dönüş filtresinin de temizlenmesi gerekir.

Çünkü; asıl kombi bakımın amacıda budur. Hem kombimizin değerlerini korumuş oluruz hem de arıza riskini ortadan kaldırmış oluruz

Dönüş filtresinin her ne kadar temizlesek de radyatörler yani petekler içerisindeki kirliliğin önüne geçemiyoruz. Kullanımı 4 yılı aşan kombi tesisatlarında kirlilik ısı verimliliğini önlüyor. Bu kirliliği temizlemek mümkün.Bunun için bizler kombi bakımının yanı sıra sistem temiz temizliği yani Petek Bakımını öneriyoruz.

 • Petek Temizliğinin Önemini Biraz Daha Açar mısınız?

Her konuda olduğu gibi bu konuda da ülkemizde  çok yanlış bilgiler ve uygulamalar var.Tesisat bakımı adı altında bileşenlerinin ne olduğu bile belirli olmayan kimyasalları kombi sistemlerine filitreden yada peteklerden veriyorlar.Bunun sonucunda başta kombi,radyatörler ve tesisat erimeye, delinmeye başlıyor.İşlemin sonrası ise pahalıya mal oluyor.Servis Hizmetleri As. firmasının ürettirdiği özel kimyasallar ile öncelikle tesisattaki kirlilikler dışarıya çıkartılıyor. Sonra ilk kullandığımız kimyasalın etkisini nötrolize etmek için,tesisata farklı bir ilaç veriliyor Bütün bu işlemlerin sonucunda peteklerden gelen su musluktan akan su gibi temizleniyor.Ama bu işlemlerin sonucunda unutulan en önemli nokta ise, şudur. Kombi ve petekler üretimleri sırasında içerisinde suyun metale temasını engellemesi için koruyucu kimyasal yağ vardır.Bu kimyasal,zaman aşımında çürümelerini önler.Fakat sistem temizliği yapıldığında pisliklerle birlikte bu yağda gitmektedir.Bunun içinde tekrardan o koruyucu kimyasalın ayrıca sisteme eklenmesi gerekir.Ayrıca Tesisat Bakım işlemlerimiz makine ile yapılmaktadır.Bütün Baymak kombi ve tesisat bakımı işlemlerinin sonunda kombi tesisatınız ilk günkü temizliğine ve performansına kavuşur.

 • Peki Kombi Bakımını Kimlere Yaptırmalıyız?

Bu konuda ülkemizde birçok tevatür var. Bakım işlemi sözleşmelerin dışında garanti kapsamına girmeyen bir işlemdir ve tüketicinin isteğine bırakılmıştır. Bu yüzden de ücretli yapılmaktadır.Yetkili servisler diyorlar ki;‘’Kombi Bakımını en iyi biz yaparız’’.Özel servisler diyor ki;‘’Ben 15 yıl Alman kökenli bir firmada bu işi öğrendim.İşin ehli oldum bende yaparım.Korsan servisler de diyor ki;‘’En ucuza biz yaparız’’.

 • Peki Bu Durumda Ne Yapmalıyız?

Bizim işimiz daha biz müşteriye gitmeden başlıyor.Öncelikle müşterilerimiz bizi aradıklarında alacakları hizmet hakkında onlar sormadan önce,konusunda uzman ofis çalışanlarımız tarafından   bu detaylar paylaşılıyor.Müşteri Hizmetleri,saha içi kombi servisi ve kombi bakımı için oluşturulan ekiplere işler doğru şekilde yönlendiriliyor.Bu durumunda teknik bilgilileri ve özel yetkli servislerin tercih edilmesi doğru olacaktır.Firmamıza ulaşmak için ise

0850 304 84 87 numaralı hattı arayabilirler.

 • Son Olarak Kombi servisi Kullanıcılarına Neler önerirsiniz?

Öncelikle doğru cihaz seçimi için Yetkili Bayilerini ve Yetkili Kombi Servislerini tercih edilmesini tavsiye ediyorum.Zaman içerisinde cihazların arızalarının giderilmesi ve minimuma indirilmesi için Kombi ve tesisat bakımı öneriyorum.

Satıs sonrası hizmetler alanında son yıllarda kombi servis dolandırıcılıkları hat safaya yükselmiştir.Bunların örneklerini yazılı ve görsel basında duyuyor ve okuyoruz.Çağrı merkezleri aracılığıyla müşteriler aranıp kombi ve tesisat bakımısatışları yapılıyor.Sonra ise büyük mağduriyetler ortaya çıkıyor.Müşterimize tavsiyelerimiz telefon dolandırıcıların dan uzak durmalarıdır.

‘’UCUZA YAPILAN İŞ,PAHALIYA MAL OLABİLİR.SAĞLIĞINIZ İÇİN UCUZ DEĞİL,

KALİTELİ VE EKONOMİK SERVİSLERİ TERCİH ETMELİSİNİZ.’’

 

 

 

Style switcher RESET
Body styles
Color scheme
Background pattern
Background image